Language
Select your language
Set your preferred language.
Language
Español
skip to main content
skip to navigation
Skip to Navigation
East Bay K-8
Login
District
Our School
Guidance
Student Activities
Calendar
Our Staff/Planbook
Contact Us
B
Beatriz
Bailey
ART (PRE-K-6)
Cameron
Beers
SCHOOL NURSE - LPN
Christina
Boast
PARAPROFESSIONAL I
Vicki
Boerner
CLERICAL DATA I
Jacqueline
Bostwick
TEACHER ASSISTANT IW
Stephanie
Brandies
TEACHER GRADE 2
Halie
Burcham
TEACHER KINDERGARTEN
C
Dinah
Candler
TEACHER GRADE 4
Thomas
Candler
ESE ACADEMIC MIDDLE SCHOOL
Ashley
Cannella
TEACHER GRADE 3
Amanda
Carey
TEACHER KINDERGARTEN
Megan
Christian
TEACHER GRADE 3
Maria
Ciastko
PARAPROFESSIONAL II
Rebecca
Corley
MILITARY FAMILY LIFE COUNSELOR
Mary Grace
Cosenza
PARAPROFESSIONAL IW
Mackinley
Cross
TEACHER GRADE 5
Michelle
Cunningham
M/S MATH 6-8
D
Kristy
Davis
TEACHER GRADE 1
Samantha
De Mello
CAFETERIA MANAGER
Brenda
Dunham
PARAPROFESSIONAL II
Candice
Durden
TEACHER KINDERGARTEN
E
Ashley
Engley
TEACHER GRADE 1
Jeanna
English
ESE GIFTED K-5
Deanna
Erbe
LONG-TERM SUBSTITUTE PARAPROFESSIONAL - SLP
Morgan
Evans
MEDIA SPECIALIST ELEM
F
Brandi
Forbush
LONG TERM SUBSTITUTE - SLP
G
Xochil
George
SECRETARY I
Stacey
Gillman
CERT SCHOOL COUNS MIDDLE
Stephanie
Golden
TEACHER GRADE 3
Ariel
Gonzalez
M/S LANG ARTS 6-8
Rich
Gonzalez
TEACHER GRADE 5
Leslie
Gunn
TEACHER GRADE 5
H
Melissa
Hager
SPEECH-LANGUAGE PATHOLOGIST
Anna
Hardy
MILITARY FAMILY LIFE COUNSELOR
Marilyn
Harrington
TEACHER GRADE 1
Courtney
Hays
M/S LANG ARTS 6-8
Sarah
Henry
PARAPROFESSIONAL I
Stefanie
Hibschman
TEACHER GRADE 1
Janika
Howard
TEACHER GRADE 2
Stephanie
Humes
TEACHER GRADE 2
Elizabeth
Hunter
TEACHER GRADE 5
J
Laurika
Jahn
M/S SOCIAL STUDIES (6-8)
Patricia
Johnson
ASST PRINC ELEM SCHOOL
Alisha
Justice
TEACHER CBSA ESE PRE-K
Denise
Juzang
PARAPROFESSIONAL IIW
K
Sandra
Kale
TEACHER KINDERGARTEN
Alison
Keegan
TEACHER KINDERGARTEN
Jeremiah
Kelly
M/S SOCIAL STUDIES (6-8)
Dawn
Knappe-Simpkins
ESE SELF-CONT (PRE-K-6)
L
Brandon
Leard
M.S. MATH/M.S. SCIENCE
Michelle
Lorren
ESE K-5
M
Amanda
Mallet
TEACHER GRADE 5
Melissa
Mathias
TEACHER GRADE 2
Kristen
Mayfield
GUIDANCE ASSESSMENT ASSISTANT
Elvia
Mcclinton
SPEECH-LANGUAGE PATHOLOGIST - TELE
Shannon
Mccomb
TEACHER KINDERGARTEN
Tia
Mchugh
TEACHER GRADE 2
Bethany
Mcwhirter
M/S MATH 6-8
Carla
Mills
TEACHER ASSISTANT IW
Stacy
Monahan
MUSIC (PRE-K-5)
Christine
Morgan
PARAPROFESSIONAL II
Beth
Mosley
PRINCIPAL ELEMENTARY SCHOOL
N
Maryann
Newman
TEACHER GRADE 4
P
Elizabeth
Pankake
PARAPROFESSIONAL IW
Diane
Petrie
TEACHER P.E.-ELEM
Elizabeth
Player
M/S ELECTIVES 6-8
Bernadette
Podojil
PARAPROFESSIONAL I
Callie
Price
M/S MATH 6-8
Joseph
Pritchard
M/S SCIENCE 6-8
Derek
Privette
LONG TERM SUBSTITUTE TEACHER
Julie
Privette
TEACHER P.E.-ELEM
Jared
Psinas
SRCSO DEPUTY
R
Tiffany
Rabone
TEACHER GRADE 3
Karyn
Ransom
TEACHER GRADE 2
Milahn
Reed
TEACHER GRADE 4
Joseph
Revette
M/S SOCIAL STUDIES (6-8)
Samantha
Richardson
HEALTH TECHNICIAN
Katie
Roan
TEACHER GRADE 5
Beth
Robbins
ESE ACADEMIC MIDDLE SCHOOL
Virginia
Rushing
M/S SCIENCE 6-8
S
Staci
Saenz
INTERVENTION - ELEMENTARY
Juan
Santoy
STUDENT TEACHER
Marie
Scott
ESE SELF-CONT MID SCHOOL
Jennifer
Sevilla
TEACHER GRADE 4
Kristin
Smith
ESE K-5
Tina
Spencer
PARAPROFESSIONAL II
Lan
Spitzer
PARAPROFESSIONAL IW
Deborah
Stanhagen
INTERNAL FUNDS BKPR III
Ashley
Superczynski
CDAC COUNSELOR
Karen
Sutton
PARAPROFESSIONAL IW
Joanne
Switzer
TEACHER GRADE 4
T
Dominique
Tubito
TEACHER GRADE 3
U
Jennifer
Underwood
TEACHER GRADE 4
V
Kristin
Vance
SECRETARY III
Avari
Vogt
LONG-TERM SUBSTITUTE - TELE PARA SLP
W
Jeffery
Walen
TEACHER PE MIDDLE
Annie
Wallace
SPEECH-LANGUAGE PATHOLOGIST
April
Watts
TEACHER GRADE 1
Tammie
White
CERT SCH COUNS ELEM
Joshua
Williams
TEACHER MUSIC-MIDDLE
Ann
Wojtowicz
PARAPROFESSIONAL IW
Kristy
Wolf
M/S LANG ARTS 6-8
Torey
Wright
DEAN OF STUDENTS MIDDLE
Y
Candice
Yingst
TEACHER GRADE 3
Home
Account
SchoolFeed
Menu